Maraton u Firenci u nedjelju je okupio oko 10.500 učesnika i to u maratonskoj trci, štafetnoj trci 3×7, porodičnoj trci i brojnim drugim sportskim i zabavnim dešavanjima.

U muškoj kategoriji na pobjedničko postolje popeo se Gelchu Abdi Ali koji je do cilja stigao u vremenu 2:11:32. Drugu poziciju zauzeo je Boufars Hicham (2:12:16), dok je treći bio Kirwa Gilbert Kipruto (2:13:08).

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Salpeter Lonah Chemtai (2:24:17), drugo mjesto osvojila je Chepkwony Caroline (2:30:46), a treća je na cilj stigla Mukandanga Clementine (2:30:59).

Četvrtu poziciju osvojila je Nikolina Šustić iz Hrvatske koja je trku istrčala za 2:41:51.

Sve rezultate možete provjeriti OVDJE!

Maraton u Firenci spade u 20 najvećih maratona u svijetu, dok je u Italiji na drugom mjestu nakon maratona u Rimu.

Staza prolazi kroz najljepše dijelove Firence, i trkači su u prilici da trče pored najznačajnih istorijskih građevina u ovom gradu.