36. izdanje maratona u Atini okupilo je rekordnih 18.750 takmičara, a pobjedu su odnijeli takmičari iz Kenije Brimin Kipkorir u muškoj i Šelmit Muriuki u ženskoj konkurenciji.

Pored maratonske trke, održana su i takmičenja na 5 i 10 km, kao i ona namijenjena djeci i osobama sa invaliditetom.

Kenijac Kipkorir pobijedio je rezultatom 2:10:56, što je treći najbolji rezultat najslavnijeg maratona na svijetu. On se već na 25. kilometru odvojio od vodeće grupe i samo ga je 19 sekundi dijelilo od rekorda staze, koji je 2014. godine postavio Kenijac Feliks Kandl.

Drugo mjesto osvojio je Etiopljanin Tesfu Vokneta (2:12:52), dok je treći bio Asmerav Mengistu (2:13:20), takođe iz Etiopije.

U ženskoj konkurenciji najspremnija je bila Muriuki koja je na cilj stigla u vremenu 2:36:46, i na taj način postigla lični rekord. Kenijka Rebi Koeč osvojila je drugo mjesto (2:38:54), dok je treću poziciju zauzela domaća maratonka Elefterija Petroulaki (2:46:09).

Srpska atletičarka Biljana Cvijanović u trci na 10km osvojila je četvrto mjesto. Cvijanovićeva je u septembru ove godine učestvovala u trci na 5km ‘GoPro 5k’ u okviru ‘Banjalučke desetke’, gdje je ostvarila treće mjesto.